Znani i nieznani - Bibliotekarz Lubuski

Znani i nieznani

ciekoawość mniejszeW piątek, 24 września 2021 r., w Bibliotece Publicznej we Wschowie odbyły się zajęcia dla dzieci „Znani i nieznani”, przygotowane w ramach projektu „Ciekawość – pierwszy stopień do wiedzy”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Uczestnicy spotkania, po krótkiej zabawie integracyjnej, wymieniali nazwiska sławnych osób, które były im znane.

Grupa otrzymała książki prezentujące sylwetki naukowców, podróżników, odkrywców, pisarzy czy sportowców. Czytaliśmy o różnych ciekawych faktach z życia tych ludzi, oglądaliśmy ich portrety, by następnie przejść do kolejnego zadania – trzeba było połączyć zdjęcie z przedmiotem, kojarzącym się z daną postacią. Wszyscy dali sobie z tym świetnie radę. Potem zabawiliśmy się w kalambury, polegające na pokazywaniu nazw różnych zawodów. Śmiechu było przy tym co nie miara. Również tematyczne memory wywołało dużo emocji. Zapamiętanie, gdzie leżą dwie takie same karty z postaciami wymagało dużo skupienia. Zabawa tak się spodobała, że powtórzyliśmy ją dwa razy. Ostatnie zadanie polegało na określeniu, czy dane stwierdzenie o znanej osobie jest prawdziwe czy fałszywe. Na koniec każdy namalował siebie w wymarzonym zawodzie. Malarka, piosenkarka, weterynarz, koszykarz czy nawet hodowca kur – to tylko niektóre przykłady pomysłów dzieci. Po spotkaniu przygotowana została wystawa „Ciekawe książki o… ludziach”, prezentująca część bibliotecznych zbiorów o tej tematyce. Wystawę można oglądać w Czytelni przez najbliższe dwa tygodnie. Zapraszamy!

Dominika Jankowiak

LOGA