Spotkanie autorskie z Zofią Mąkosą w Świdnicy - Bibliotekarz Lubuski

Spotkanie autorskie z Zofią Mąkosą w Świdnicy

213030819 4060079977373891 3512675242276924972 n 1Na pięknych wzgórzach winnicy Słoneczne Tarasy Ewy i Dariusza Trzaski 2 lipca odbyło się spotkanie autorskie z Zofią Mąkosą – autorką trylogii „Wendyjska Winnica”, dwukrotną laureatką lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2017 i 2019.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Świdnicy. Spotkanie poprowadziła Pani Bożena Trubiłowicz, zapraszając do udziału w niej zgromadzonych gości. Pisarka w bardzo interesujący sposób opowiedziała m.in. o okolicznościach w  jakich powstały książki oraz skąd czerpała wiedzę na temat różnych zajęć w gospodarstwie. Dopełnieniem całej imprezy była wystawa malarska grupy ASTRY. Obrazy zostały wyeksponowane w winnych alejkach, dzięki czemu całość zyskała niepowtarzalny efekt. Licznie zgromadzeni goście raczyli się lokalnym winem, lemoniadą, winogronem i słodkościami, podziwiając jednocześnie piękny zachód słońca wśród dojrzewających winorośli.

Bozena Trubiłowicz