Komiks w bibliotece - nie tylko dla dzieci. Nagranie webinarium - Bibliotekarz Lubuski

Komiks w bibliotece - nie tylko dla dzieci. Nagranie webinarium

Podczas webinarium rozmawialiśmy między innymi:

• o tym, czym jest komiks, czy komiks to medium wyłącznie dla dzieci i czy wyłącznie rozrywkowe,
  • o dobrych praktykach bibliotek,
  • o tym, skąd czerpać wiedzę na temat nowości ze świata komiksowego i jakie wydawnictwa powinny nas interesować, jeżeli chcemy uzupełniać nasze zbiory o powieści graficzne.

Prezenterka: Marta Kostecka - polonistka, bibliotekarka, społeczniczka, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Szczecińskiego i podyplomowych studiów z zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Członkini stowarzyszenia LABiB oraz SBP. Założycielka stowarzyszenia POP-ART zajmującego się kulturą popularną ze szczególnym uwzględnieniem komiksu.

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (ok. 53 min.):

Webinarium realizowane jest w ramach projektu “12 miesięcy tematycznych z labib.pl” będącego częścią Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

biblioteki.org