POKÓJ ZAGADEK w Długiem - Bibliotekarz Lubuski

POKÓJ ZAGADEK w Długiem

1 pokój zagadekŚrodowe zajęcia (21 lipca) obfitowały w niecodzienne atrakcje. Pomieszczenie biblioteki w Długiem stało się na moment POKOJEM ZAGADEK. Były zaszyfrowane wiadomości, puste kartki, które dopiero po zamoczeniu ujawniały ważne treści i inne łamigłówki, z którymi dzielnie mierzyli się uczestnicy zajęć.

Razem z Leną, Bartkiem, Pauliną i Martyną szukaliśmy ukrytych w bibliotece wskazówek, które doprowadziły nas do naszego SKARBU. Skarbem była książka fińskiej pisarki Tove Jansson pt. „Muminki”. W niej jednym z bohaterów jest Włóczykij (23 lipca obchodzimy Dzień Włóczykija), który lubił podróże i długie spacery na łonie natury. Za jego przykładem udaliśmy się potem na spacer po naszej okolicy, w poszukiwaniu skarbów natury, z których mogliśmy potem stworzyć piękne i niepowtarzalne obrazy.

Renata Migas