Spotkanie z Alfredem Siateckim w cyklu ,,Z książką na Leżaku'' - Bibliotekarz Lubuski

Spotkanie z Alfredem Siateckim w cyklu ,,Z książką na Leżaku''

siatecki maleSzanowni Państwo,

Przed nami kolejne wakacyjne wydarzenie w ramach cyklu "Z książką na leżaku".

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury zapraszają 22 lipca br., godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza na spotkanie z Alfredem Siateckim, znanym zielonogórskim prozaikiem, dziennikarzem, redaktorem i publicystą. Rozmowę o książce pt. „Pomsta” poprowadzi Agnieszka Ginko-Humphries.

Wydarzenie w cyklu "Z książką na leżaku" w ramach Lata Muz Wszelakich.

Alfred Siatecki – pisarz i dziennikarz. Urodził się w Kostrzynie nad Odrą. Studiował dziennikarstwo, ukończył studia w Wyższej Szkole Rolniczej w Szczecinie. Był dziennikarzem w „Nadodrzu” i „Gazecie Lubuskiej”. Debiutował opowiadaniem w „Wiadomościach Zachodnich” w 1969 r. Ma w swoim dorobku literackim powieści obyczajowe m.in. „Jubel” (1987), „Zmowa pułkowników” (2000) czy „A jednak będzie noc poślubna” (2007), zbiory opowiadań oraz bio-bibliografie lubuskiego środowiska literackiego. Jest autorem słuchowisk, zajmuje się też krytyką literacką i historią literatury. Jego utwory przekładano na język białoruski, łużycki, niemiecki i rumuński.

Otrzymał Nagrodę Twórczą Młodych „Zielone Grono” (1982), Lubuską Nagrodę Kulturalną (1986), Nagrodę Kulturalną Prezydenta Zielonej Góry (1989 i 2019), Nagrodę Redakcji „Studiów Zielonogórskich” (2011), Nagrodę Literacką im. Andrzeja K. Waśkiewicza (2015). Laureat Lubuskiego Wawrzynu Literackiego za powieść „Zmowa pułkowników” (2000). Członek ZLP od 1985 r.

O książce:

Mroczny cień przeszłości... Pewnego dnia zdun remontujący podupadły pałac księżnej Doroty de Talleyrand-Périgod na Zatoniu znajduje w kominie szczątki dziecka z dawnych lat. Znalezisko wstrząsa opinią publiczną. W tym samym czasie Daniel Jung dostaje polecenie od naczelnej, żeby przeprowadzić wywiad z profesorem Stefanem Poślednim, światowej sławy znawcą cywilizacji łużyckiej, który założył prywatną uczelnię archeologiczną. Do spotkania jednak nie dochodzi. Pośledni zostaje zamordowany w niewyjaśnionych okolicznościach. Jung zaczyna zadawać niewygodne pytania...

"POMSTA" – to trzecia część serii powieści o dziennikarzu śledczym Danielu Jungu. W serii ukazały się: „Postrzelony” i „Porąbany”.

PO SPOTKANIU MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU KSIĄŻEK!

Wydarzenie z udziałem publiczności. Sala im. Janusza Koniusza WiMBP, al. Wojska Polskiego 9. Wstęp przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Spotkanie dofinansowane jest ze środków Zielonogórskiego Ośrodka Kultury w ramach Lata Muz Wszelakich

Przesyłam do wykorzystania:

- Zdjęcia Alfreda Siateckiego pod linkiem: https://we.tl/t-lPBQDrhom5