Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Tydzień w bibliotece - Bibliotekarz Lubuski

Tydzień w bibliotece

216324163 4311902252235722 123715854678115001 nTydzień w witnickiej bibliotece - sposób na wakacyjną nudę

Głównym celem warsztatów było pobudzenie kreatywności uczestników. Zajęcia rozpoczął wirtualny spacer po Witnicy w towarzystwie Photona. Każde dziecko miało szansę posterować tym robotem – przybyszem z odległej galaktyki.

 

Uczestnicy odkrywali kolejne stacje – miejsca w naszej gminie, a następnie wykonywali przypisane do nich zadania. Zajęcia regionalne ułatwiły poznawanie ciekawych zakątków. Były to m.in. pałac w Dąbroszynie, Park Dinozaurów w Nowiach Wielkich i most w Świerkocinie.

Od kamery

Drugiego dnia gwoździem programu była wizyta red. Tomasza Krawczyka z TVP3, który przeprowadził z witnickimi „gwiazdami” prawdziwe warsztaty telewizyjne. Ich efekt można było obejrzeć w Informacjach lubuskich lub w Internecie:

Trzecie spotkanie było bardzo kreatywne. Na pobudzenie „szarych komórek” dzieci sprawdziły swoją wiedzę na temat gry Minecraft, odpowiadając na serię pytań. Następnie za pomocą animacyjnej chusty Klanzy wykonały zadania, które wymagały współpracy. Młodzi artyści malowali obrazy przy użyciu pasty do zębów i tworzyli rzeźby z masy solnej.

Czwartek był dniem piłkarskim. Mali kibice projektowali futbolowe stroje, grali w „piłkarzyki” i pokonywali z robotem Photonem tor przeszkód.

Ostatniego dnia warsztatów powstali recyklingowi ulubieńcy dzieci – minionki. Przy okazji koleżanki i koledzy wykonali kartki z życzeniami dla Zosi, która tego dnia obchodziła urodziny. Przerywnikami były zabawy z plastikowymi kubeczkami i gra w „klasy”.

Na koniec każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i kwiatek, a także „Rymowane ZOO” – książeczkę-kolorowankę z wierszami Władysława Wróblewskiego i rysunkami Magdaleny Ćwiertni.

Zajęcia zorganizowały bibliotekarki Marcelina Szuciak i Barbara Orszewska, których wspierała pani Renata Karasińska. Biblioteka przewiduje tego lata jeszcze jeden tydzień warsztatów, które odbędą się pod koniec wakacji.

Telewizyjna relacja z zajęć na internetowej stronie gorzowskiej telewizji:

https://gorzow.tvp.pl/54819583/tydzien-z-biblioteka-witnicka-placowka-zaprasza-dzieci-na-warsztaty?fbclid=IwAR02OLD7d2yTpR1RkmRZxOLcgPRtBWdrwmtc_7MYMQNpGmZNv55Y3LzYU0c

 

W. Wróblewski