Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Zajęcia „W laboratorium chemika” - Bibliotekarz Lubuski

Zajęcia „W laboratorium chemika”

IMG 818715 lipca 2021 r. w Bibliotece Publicznej we Wschowie odbyły się zajęcia dla dzieci ph. „W laboratorium chemika”, przygotowane w ramach projektu „Ciekawość – pierwszy stopień do wiedzy” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Tego dnia czytelnia oddziału dziecięcego przemieniła się w małe laboratorium. Razem z uczestnikami, przy pomocy zakupionych zestawów laboratoryjnych oraz rzeczy, których na co dzień używa się w kuchni typu mąka, olej, ocet czy soda, przeprowadziliśmy kilka eksperymentów. Mieszaliśmy, dolewaliśmy i sprawdzaliśmy, co się stanie po połączeniu różnych substancji. Była magiczna piana, wybuchający wulkan, lampa lawa czy samopompujący się balon. Testowaliśmy również, czy da się przejść przez kartkę papieru formatu A4. Sok z czerwonej kapusty posłużył nam do wykrywania zasad i kwasów, przekonaliśmy się także, czym jest i jak działa ciecz nienewtonowska. Na koniec wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że zdobywanie wiedzy w taki sposób było świetną zabawą. Po spotkaniu przygotowana została wystawa „Ciekawe książki o… eksperymentach”, prezentująca biblioteczne zbiory o tej tematyce. Wystawę można oglądać w Czytelni do 28 lipca. Zapraszamy!

 

Dominika Jankowiak