Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Przemysław Borkowski gościem cyklu "Z książką na leżaku" - Bibliotekarz Lubuski

Przemysław Borkowski gościem cyklu "Z książką na leżaku"

BorkowskiSzanowni Państwo,
 
Już dziś kolejne spotkanie w ramach cyklu "Z książką na leżaku".
15 lipca (czwartek) o godz. 18.00 zapraszamy na wieczór z Przemysławem Borkowskim, pisarzem, poetą, felietonistą, scenarzystą i artystą kabaretowym. Rozmowę o książce "Rytuał Łowcy" poprowadzi Roman Wojciechowski. 

Wydarzenie odbędzie się na żywo, z udziałem publiczności w sali im. Janusza Koniusza WiMBP, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.
 
Przemysław Borkowski – pisarz, poeta, felietonista, scenarzysta, artysta kabaretowy. Urodzony w Olsztynie. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1995 roku jest jednym z członków i współautorem tekstów Kabaretu Moralnego Niepokoju. Oprócz tego tworzył dotąd dla portalu Onet.pl, dziennika „Metropol”, miesięcznika „Kariera” oraz „Przekroju”. Jego wiersze i opowiadania były publikowane na łamach „Frondy”, „Odry” i „Twórczości”. Autor kilku powieści i zbioru opowiadań. Przede wszystkim jednak jest autorem znakomicie przyjętej trylogii kryminalnej o psychologu Zygmuncie Rozłuckim („Zakładnik”, „Niedobry pasterz”, „Widowisko”).
 
Z okładki książki "Rytuał Łowcy":
 
,,Młoda prokurator Gabriela Seredyńska po przeprowadzce do Warszawy dostaje swoją pierwszą poważną sprawę – morderstwo. Zwłoki znaleziono w pobliżu muru cmentarza, a twarz ofiary została mocno okaleczona. Komisarz Aleksanderski, który pierwszy przybył na miejsce zbrodni, odnajduje pod murem cmentarza kartkę z wierszem, który zdaje się jedynym tropem policji. Wkrótce pojawia się kolejna ofiara, a po niej następne. Wszystkie łączy to samo: niecodzienne obrażenia zadawane po śmierci, które mogą wskazywać na jakiegoś typu praktyki magiczne. Z czasem Seredyńskiej udaje się wpaść na trop zbrodniarza. Niestety również on zwraca na nią uwagę. Jest młoda, piękna, inteligentna i idealnie nadaje się na jego kolejną ofiarę…''
 
,,Opowieść o fascynującym mordercy – nie mogłam się oderwać!'' [Joanna Opiat-Bojarska]
 
,,Hipnotyzujące studium postępującego szaleństwa'' [Piotr Borlik]
 
PO SPOTKANIU MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU KSIĄŻEK!
 
Spotkanie dofinansowane jest ze środków Zielonogórskiego Ośrodka Kultury w ramach Lata Muz Wszelakich.
 
 
Pozdrawiam,
--

Anna Urbańska
specjalista ds. public relations
Dział Badań, Analiz i Metodyki

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna
im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze