dr Grzegorz Biszczanik - spotkanie autorskie - Bibliotekarz Lubuski

dr Grzegorz Biszczanik - spotkanie autorskie

PLAKAT BISZCZANIK2Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury zapraszają 8 lipca br., godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza na spotkanie z dr. Grzegorzem Biszczanikiem, historykiem, regionalistą. Rozmowę o książce ,,Wczoraj Grunberg - dziś Zielona Góra'' poprowadzi dr Izabela Korniluk. Wydarzenie w cyklu Z książką na leżaku w ramach Lata Muz Wszelakich.

Grzegorz Biszczanik, urodzony w 1983 roku, rodowity zielonogórzanin, doktor nauk humanistycznych. Historyk, regionalista, filokartysta, znawca dziejów Zielonej Góry. Członek Polskiego Towarzystwa Historycznego – oddział w Zielonej Górze oraz Towarzystwa Miłośników Zielonej Góry „Winnica”. Autor kilkuset publikacji naukowych i popularnonaukowych z dziejów Zielonej Góry oraz Ziemi Lubuskiej w świetle dawnej karty pocztowej. Laureat nagrody Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza za Najlepszą Książkę popularnonaukową 2019 podczas Lubskiego Wawrzynu Literackiego oraz nagrody Kulturalnej Prezydenta Miasta Zielonej Góry 2020.

Od Autora

(…) W książce zestawiono aktualny widok obiektów z kartami pocztowymi wykonanymi w latach 1890-1945. Nieodzownym materiałem przy pisaniu tejże książki były plany miasta, ukazujące Zieloną Górę na przestrzeni wieków, ze względu na możliwość porównania działek i sprawdzenia, czy w danych latach poszczególne budynki lub miejsca istniały.

W książce ukazano subiektywnie wybrane miejsca tzw. Starej Zielonej Góry, które diametralnie zmieniły swoje otoczenie lub oblicze. Nie jest to jednak typowy album, gdyż samo porównanie zostało poprzedzone krótkim rysem historycznym (…).

PO SPOTKANIU MOŻLIWOŚĆ ZAKUPU KSIĄŻEK!

Wydarzenie z udziałem publiczności.

Sala im. Janusza Koniusza WiMBP, al. Wojska Polskiego 9

Wstęp przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Spotkanie dofinansowane jest ze środków Zielonogórskiego Ośrodka Kultury w ramach Lata Muz Wszelakich