Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Czytajmy dzieciom! - Bibliotekarz Lubuski

Czytajmy dzieciom!

07XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów” dobiegł końca. W całej Polsce odbywały się spotkania i wspólne czytania ulubionych książek, a w mediach społecznościowych z czytelnikami spotkali się autorzy i ilustratorzy książek dla dzieci i młodzieży.

 

Biblioteka słubicka również włączyła się w obchody tego święta i zaprosiła swoich czytelników w literacką podróż „Lokomotywą pełną bajek”.
W trakcie tygodnia w bibliotece rozbrzmiewały fragmenty książek z listy „Złotej Dwudziestki” plebiscytu zorganizowanego z okazji 20-lecia kampanii ”Cała Polska czyta dzieciom”. Bibliotekarze i zaproszeni goście czytali między innymi „Lokomotywę” Juliana Tuwima, „Pana Kuleczkę” Wojciecha Widłaka, „Florkę. Z pamiętnika ryjówki” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel i inne. Utwory można było wysłuchać na bibliotecznym profilu facebook.

Bibliotekarki z oddziału dla dzieci odwiedziły także słubickie przedszkola, gdzie opowiadały o bibliotece, prezentowały nietypowe książki i czytały „Lokomotywę” Juliana Tuwima. Na pamiątkę spotkań słubicka biblioteka przekazała przedszkolakom certyfikaty „Podróży lokomotywą pełną bajek” oraz książki „Dokąd niedźwiedzie wędrują nocą?” Katarzyny Zielińskiej. Dzieci z przedszkola „Kraina Radości” oraz „Euregio” odwiedziły bibliotekę i w letnim, bibliotecznym ogrodzie uczestniczyły w radosnym spotkaniu z bohaterami książek polskich autorów.
Dużym powodzeniem cieszyły się plenerowe warsztaty dla dzieci pod hasłem „Podróż z książką” które odbyły się na biblioteczny tarasie. Dzieci chętnie uczestniczyły w zabawach tematycznych związanych z literaturą, odgadywały zagadki, a następnie malowały przy sztalugach. Powstały kolorowe portrety ulubionych postaci z dziecięcych bajek i marzeń. Ciekawą atrakcją tegorocznego XX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom i Dnia Dziecka była kolorowa, biblioteczna fotobudka, która zachęcała dzieci do wizyty w bibliotece i uwiecznienia na fotografii swojej sympatii do książek i radości z czytania. Fotobudka czeka na czytelników w bibliotece, a my, w myśl hasła Fundacji ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom zachęcamy:
Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!
Zapraszamy do biblioteki po piękne, kolorowe książki.

 

Zespół BPMiG w Słubicach