XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Lesznie Górnym - Bibliotekarz Lubuski

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Lesznie Górnym

193288605 493151401952324 3238072020866626437 n 1Tydzień Czytania Dzieciom Od dnia 26 maja do 1 czerwca 2021 roku rozpoczęliśmy Jubileuszowy XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!” Filia Biblioteczna w Lesznie Górnym wraz z Biblioteką Szkolną i Szkołą Podstawową włączyła się do udziału w tym wydarzeniu.

Akcję rozpoczęła klasa V i wraz z polonistką czytali wiersze Juliana Tuwima. Kolejną grupą byli uczniowie z wychowawcami z klas I – III, którzy recytowali wiersz „Lokomotywa”. Po pięknej prezentacji i własnej interpretacji tego utworu wykonali graffiti lokomotywy i wagonów na betonie przed szkołą. Zabawa w pociąg i śpiew piosenki „Jedzie pociąg z daleka” sprawiły, że dzieci na chwilę przeniosły się w bajeczny świat. Uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą wybrali się do oddziałów przedszkolnych i tam rozczytali się w „Czarnej Owieczce” Jana Grabowskiego. Na zakończenie naszej wspólnej akcji dzieci ze świetlicy szkolnej z przyjemnością zatopiły się w fantastycznych przygodach bohaterów „Akademii Pana Kleksa” Jana Brzechwy.

Małgorzata Augustyniak, Andżelika Przysiężna