XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - Bibliotekarz Lubuski

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

1Wszyscy wiemy, że czytanie inspiruje, rozwija wyobraźnię, poprawia pamięć i zasób słów po prostu #Warto Czytać!

Wiemy też , iż czytanie niestety nie jest popularne, jednak powinniśmy ciągle przypominać i zachęcać wszystkich do sięgnięcia po książkę a szczególnie czytać dzieciom.

W tym roku obchodziliśmy Jubileuszowy Tydzień Czytania Dzieciom przebiegał on pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów”. Kolejny raz Biblioteka Publiczna i Szkolna w Siecieborzycach zainicjowały akcję wśród uczniów SP i Oddziału Przedszkolnego.

Przedszkolaki wysłuchały wiersza J. Tuwima pt. „Lokomotywa”, który przeczytały panie B .Gnach i M. Tomczyk . Następnie dzieci zilustrowały osoby, zwierzęta i rzeczy występujące w tekście a na zakończenie została świetna zabawa w pociąg. Wiersze Tuwima wciąż inspirują do zajęć literackich.

Natomiast klasy I- III wysłuchały fragmentów książki Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” czytanych przez panie E. Watras, B. Jakowicką i H. Chaś. Lektura wzbudziła pozytywne emocje , dzieci doskonale bawiły się przy historiach o znikających skarpetkach. Polecamy książkę, która skupia uwagę dzieci oraz doskonale bawi. Czytaliśmy również baśnie polskie w języku angielskim, taką formę przygotowała pani Z. Kleczko nauczyciel języka angielskiego. Może powinniśmy wsłuchać się w słowa , które napisał Jerzy Pilch:

„Książek nie czyta się po to, aby je pamiętać. Książki czyta się po to, aby je zapominać, zapomina się je zaś po to, by móc znów je czytać.” [Jerzy PilchBezpowrotnie utracona leworęczność].

MBP Szprotawa Filia Siecieborzyce