Wracamy do „Apetytu na zdrowie…” - Bibliotekarz Lubuski

Wracamy do „Apetytu na zdrowie…”

190312467 2998461943808773 826382364228257437 nWracamy do „Apetytu na zdrowie…” Solidny zespół do wspólnej pracy na rzecz dzieci to fundament do wszystkiego dobrego!

Od kilkunastu lat Szkoła Podstawowa im. J. Brzechwy i Biblioteka Filialna w Lesznie Górnym tak właśnie działają. Panie Małgorzata Augustyniak i Andżelika Przysiężna przy każdej okazji starają się zachęcać dzieci i młodzież szkolną do czytania. Dnia 28 maja 2021 roku skorzystały z tak zwanego „momentu zagapienia” młodszej i nieco starszej młodzieży w wyświetlacz smartfona i oderwały ich od niego do tematu zdrowotnego. Włączając się do majowej myśli przewodniej SKO zachęciły uczniów do odświeżenia i zajrzenia do książki SKO - PKO pod tytułem „Apetyt na zdrowie – czyli o zasadach prawidłowego odżywiania, świadomym kupowaniu i niemarnowaniu żywności”. Dla uczniów z klasy siódmej na początku wydawało się to bardzo dziwne i śmieszne, że znowu wracają do czasów z klas młodszych i do tej książeczki. Jednak po chwili okazało się, że treści zawarte w przewodniku wciągnęły ich skutecznie na ponad 40 minut. Głośne czytanie i zgłębianie ważnych kwestii żywieniowych w formie zabawy dało wszystkim wiele satysfakcji, prawdziwego zadowolenia, przypomnienia i obietnicy zajadania jak najczęściej tego, co dobre, cenne i zdrowe! Kupowania oszczędnego i nie uleganie tak zwanym promocjom młodzież postanowiła w szczególności się wzbraniać.

Małgorzata Augustyniak