Napisali o lesie - Bibliotekarz Lubuski

Napisali o lesie

spacerJak śpiewają Skaldowie „wiosna - cieplejszy wieje wiatr”. Warto się wybrać na wędrówkę po lesie, a po powrocie przelać swoje wrażenia na papier. 26. uczniów tego dokonało i wysłało swoje prace na konkurs Mój wiosenny spacer po lesie, przeznaczony dla klas 4-8 szkół podstawowych. Jego organizatorem było Nadleśnictwo Bogdaniec i Miejska Biblioteka Publiczna w Witnicy.

Komisja pracowała w składzie:
Monika Simonjetz, red. naczelny „Bibliotekarza Lubuskiego”, kierownik Działu Badań, Analiz i Biblioteki Wojewódzkiej w Zielonej Górze
Małgorzata Sawoch, dziennikarz telewizyjny i radiowy
Aldona Bernacka, Starszy Specjalista Służby Leśnej ds. edukacji i turystki w Nadleśnictwie Bogdaniec
Przyznanych zostało 10 nagród i wyróżnień.
W kategorii uczniów klas 4-6
I miejsce Wiktor Jabłoński (SP w Dąbroszynie)
II miejsce Julia Kotecka (SP nr 1 im. Ludzi Pojednania w Witnicy)
III miejsce Kornelia Leśniak (SP w Bogdańcu)
Wyróżnieni zostali Natalia Smilijković (SP w Nowinach Wielkich) i Antoni Suchecki (SP w Dąbroszynie)
Kategoria uczniów klas 7-8
I miejsce ex aequo Kamil Berent i Zuzanna Dudkiewicz (oboje z SP nr 1 im. Ludzi Pojednania w Witnicy)
II miejsce Hanna Szabla (SP w Jenińcu)
III miejsce Hanna Piasecka (SP w Bogdańcu)
Wyróżniona została Hanna Dzikowska (SP nr 2 im. J. Wybickiego w Witnicy)
Zwycięzcy oraz osoby wyróżnione zostaną uhonorowane dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Nadleśnictwo Bogdaniec. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy uczestnictwa i upominki od Nadleśnictwa. Zostaną one dostarczone do szkół, które reprezentowali.

Fragmenty prac w najbliższym numerze "Bibliotekarza Lubuskiego"

Wladysław Wróblewski