Dwie Siostry w bibliotece – luty 2021 - Bibliotekarz Lubuski

Dwie Siostry w bibliotece – luty 2021

dwie siostryDzień dobry!

Dwie trzecie zimy już za nami! Byle do wiosny!
A my przychodzimy rozgrzać Was, jak zawsze, ciekawostkami i nowinkami z dwusiostrzanych półek.

W lutowym newsletterze znajdziecie:
- lutowe promocje i wyjątkową przedsprzedaż
wideowarsztaty z aktywnością dla młodzieży
- dwusiostrzane nowości i zapowiedzi
- zaproszenie na spotkanie!

Miłej lektury!

Wiwat Admirałowie!

Ten wyjątkowy album, prezentujący 100 lat historii polskiej ilustracji dziecięcej, po grudniowej premierze w ekspresowym tempie zniknął z księgarnianych półek! Zasypaliście nas prośbami o dodruk i... w końcu się udało!
Książka pod koniec lutego wróci do sprzedaży, a już teraz możecie upolować swój egzemplarz w przedsprzedaży w naszym sklepie internetowym! W marcu kupicie ją tylko w naszym sklepie internetowym, w Księgarni Dwie Siostry i w innych kameralnych księgarniach stacjonarnych. Do pozostałych punktów sprzedaży trafi w kwietniu.

Mistrzowska promocja

W oczekiwaniu na "Admirałów wyobraźni" do 24 lutego zapraszamy na specjalną mistrzowską promocję. Książki najlepszych polskich ilustratorów i ilustratorek kupicie w naszym sklepie internetowym i w Księgarni Dwie Siostry z rabatem do 35%!

Zainspiruj się!

Książka „Zabójstwo Brangwina Kąkola” stała się inspiracją do stworzenia świetnego pomysłu na twórcze wideowarsztaty dla młodzieży. Jakub Woynarowski – designer i ilustrator, zaproponował zadanie, która nie tylko rozwija kreatywność, pobudza wyobraźnię i umiejętności narracyjne, ale też może być inspiracją do napisania własnej książki!
Zapraszamy na film, a tym, którzy wolą czytać, polecamy scenariusz aktywności.

Pierwsze tegoroczne nowości!

Polecamy nasze najświeższe premiery!
📘 "Amadeusz Foczka (ale z głową bobra)" to zwariowana bajka zwierzęca o poszukiwaniu własnej tożsamości, z tekstem Marii Sternickiej-Urbanke i ilustracjami Justyny Sokołowskiej.

📕 Dla maluchów przygotowaliśmy "Najmocniej na świecie" Trish Cooke i Helen Oxenbury – pełną ciepła i pozytywnej energii książkę o rodzinnej bliskości.

📙 "Zwierzęta w godłach” Przemysława Barszcza, z ilustracjami Wojciecha Pawlińskiego zaprasza na wyprawę tropem stworzeń zaklętych w godłach państw całego świata!

Spotkajmy się!

Pierwsze spotkanie w ramach nowego cyklu webinarów wokół dwusiostrzanych książek już za nami! Kolejne spotkanie online z bibliotekarkami i bibliotekarzami już 10 marca. Więcej informacji na temat spotkań oraz linki do zapisów znajdziecie tutaj.

Pozdrawiamy serdecznie!
Dwie Siostry