Projekt "Liga-eSzkoła" w Małomicach - Bibliotekarz Lubuski

Projekt "Liga-eSzkoła" w Małomicach

Screenshot 2021 02 09 Aktualności LIGA eSzkołaBiblioteka Publiczna w Małomicach zakwalifikowała się do projektu "Liga-eSzkoła". Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W małomickiej bibliotece będzie realizowany od 1 marca 2021 roku do 30 kwietnia 2022 roku.

Przedsięwzięcie skierowane jest do dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat i ma na celu rozwijanie wśród nich kompetencji cyfrowych w ramach certyfikowanego szkolenia e-Citizen ECDL. Zajęcia mają także przygotować dzieci i młodzież do warsztatów robotyki z LEGO Spike Prime. Celem projektu Liga eSzkoła jest ponadto podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK) poprzez organizacje szkoleń i dostęp do materiałów edukacyjnych, oraz wyposażenie placówek GSIK w laboratorium robotyki niezbędne do zajęć z dziećmi i młodzieżą.

Według organizatora efektami projektu są:

• zwiększenie atrakcyjności oferty GSIK poprzez wprowadzenie do oferty atrakcyjnych zajęć z robotyki dla dzieci i młodzieży,

• wzrost kompetencji cyfrowych pracowników oraz umiejętności nauczania w obszarze nowych technologii,

• laboratorium robotyki przechodzi na własność GSIK po Projekcie,

• wzrost aktywności cyfrowej społeczności lokalnej,

• uzyskanie międzynarodowego certyfikatu ECDL,

• rozwój zawodowy poprzez możliwość prowadzenia dodatkowych zajęć z dziećmi i młodzieżą,

• samorealizacja i wzrost aktywności edukacyjnej,

• dla dzieci i młodzieży:

• atrakcyjne zajęcia pozalekcyjne łączące zabawę z edukacją,

• możliwość zdobycia międzynarodowego certyfikatu ECDL e-Citizen,

• nabycie uniwersalnych kompetencji wykorzystania TIK i Internetu,

• przygotowanie do udziału w konkursie FIRST® LEGO® League,

• zwiększenie świadomości uczenia się przez całe życie.

Małgorzata Drost