Wirtualny bibliotekarz w MBP Żary - Bibliotekarz Lubuski

Wirtualny bibliotekarz w MBP Żary

4Zakończyliśmy cykl szkoleń dla bibliotekarzy w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Kultura w sieci”.

Dzięki dotacji bibliotekarze z Żar, Żagania i Brodów podnieśli swoje kompetencje związane z pracą on-line z czytelnikiem. Dowiedzieliśmy się między innymi:
- jak wykorzystać element grywalizacji i gier w promowaniu czytelnictwa w sieci?
- jak budować relacje z Czytelnikami z wykorzystaniem Instagrama?
Poznaliśmy spektrum prostych aplikacji graficznych pomagających szybko przygotować plakaty, zdjęcia, plansze i infografiki oraz proste metody na dźwiękowe podcasty. Już jesienią wykorzystamy nowo nabyte umiejętności przygotowując szkolenia dla naszych czytelników.
Śledźcie nas na Facebooku, Instagramie i zaglądajcie na naszą stronę www.mbp.zary.pl.

Agnieszka Machej
MBP Żary