PROGRAM WSPARCIA PROMOCJI - Bibliotekarz Lubuski

PROGRAM WSPARCIA PROMOCJI

Instytut LiteraturyPolska literatura obfituje w wiele interesujących, ale nieznanych szerszej publiczności nazwisk. Wiele znakomitych książek nie dociera do zainteresowanego czytelnika, ponieważ mniejszym wydawcom często brakuje środków na odpowiednią promocję dzieł.

Wydanie książki można uznać za połowę sukcesu, natomiast tylko profesjonalna kampania promocyjna zapewni dobrej literaturze i zdolnemu autorowi pożądany rozgłos. Jako Instytut Literatury zdajemy sobie sprawę z takiego stanu rzeczy i wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom zarówno czytelników, pragnących zapoznać się z nową wartościową literaturą, jak i autorów oraz wydawców, którzy nie są w stanie przebić się do głównego obiegu z przyczyn finansowych. Dlatego ogłaszamy Program Wsparcia Promocji.

Zasady programu są proste: jeżeli jesteś autorem przynajmniej jednej autorskiej książki literackiej, masz ciekawe pomysły na promocję swojego dzieła i wsparcie partnera, który zapewni ich realizację – możesz uzyskać od nas dofinansowanie nawet do dziesięciu tysięcy złotych.

Proponowane przez nas wsparcie dotyczyć może np. organizacji spotkań autorskich, przygotowania spotów promujących książkę czy kampanii w mediach społecznościowych – to już zależy od kreatywności twórców i ich projektowych partnerów. Wierzymy, że warto inwestować w promocję świetnej, ale niszowej literatury i pragniemy pomóc jej autorom odnieść zasłużony sukces czytelniczy.

Wzór porozumienia

Załącznik do regulaminu

Uwaga! Ze względu na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 zgłoszenia do Programu przyjmujemy wyłącznie drogą mailową.

Instytut Liteatury