Horror w gorzowskiej bibliotece - Bibliotekarz Lubuski

Horror w gorzowskiej bibliotece

Screenshot 2020 06 10 Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzów Wlkp 11 krwawych opowieści nadesłano na pierwszy konkurs literacki „Horror w bibliotece”, zorganizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie z okazji tegorocznego Tygodnia Bibliotek.

Dwuosobowe jury w składzie: Hanna Ciepiela i Magdalena Janas, przeżyło prawdziwe godziny grozy czytając opowiadania, rozgrywające się w podziemnym magazynie książek. Wszystkie konkursowe teksty napisały dziewczyny (w różnym wieku), co świadczy o szczególnym talencie pań do tworzenia emocjonujących historii.
Zgodnie z zasadami naszej literackiej zabawy, autorki musiały napisać ciąg dalszy „przygód” Martyny, młodej bibliotekarki. W sześciu opowiadaniach dziewczynie udało się wyjść cało z magazynu, w pozostałych mordowano ją na różne sposoby.
Wszystkie opowieści tak nam zaimponowały, że postanowiłyśmy przyznać pięć równorzędnych nagród i sześć wyróżnień (niezależnie od tego czy bohaterka przeżyła).

Nagrody otrzymują:
Olga Smolec-Kmoch,
Julia Kosmalska
Natalia Kosmalska
Emilia Kruszakin
Patrycja Sęp
Wyróżnienia:
Magdalena Drozd
Katarzyna Girul
Martyna Girul
Agnieszka Kaniowska
Agnieszka Mazur
Aneta Wieliczko

Fragment opowiadania, na podstawie którego dopisywano ciąg dalszy i jedno z pięciu nagrodzonych opowiadań, autorstwa Olgi Smolec-Kmoch, bibliotekarki z gorzowskiej WiMBP.

Hanna Ciepiela