Czytamy o zwierzętach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szprotawie - Bibliotekarz Lubuski

Czytamy o zwierzętach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szprotawie

angelikaOd 30 maja do 07 czerwca trwał XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tegoroczna akcja odbywała się w przestrzeni wirtualnej i przebiegała pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach”.

Z tej okazji pracownice Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szprotawie we współpracy z Filiami przygotowały ciekawe nagrania własnych interpretacji bajek, wierszy i opowiadań o rozmaitych zwierzętach. Czytałyśmy opowiadania Anny Onichimowskiej, Marcina Brykczyńskiego, Agnieszki Frączek, Jana Kazimierza Siwka, Franciszka Klimka, Katarzyny Zychli oraz Marii Łastowieckiej. Były opowiadania o białych niedźwiedziach, psie z kulawą nogą, zebrze co nie chciała pasków, była historia o cudnym robaczku i koniku na biegunach, zającu, sowie i niedźwiedziu a także starych, zmęczonych życiem zwierzętach. Mamy nadzieję, że ta propozycja spodobała się naszym najmłodszym Czytelnikom.

Joanna Obara