Spotkanie z Konradem Wojtyłą - Bibliotekarz Lubuski

Spotkanie z Konradem Wojtyłą

WojtyłaLubuskie Laboratorium Książki (najmłodsza agenda Biblioteki Wojewódzkiej w Zielonej Górze) zaprasza na spotkanie ze szczecińskim poetą, dziennikarzem i krytykiem literackim, Konradem Wojtyłą. Rozmowa z autorem związanym przez wiele lat z Zieloną Górą, będzie dotyczyła najnowszego tomu poetyckiego POD CZERWIEŃ, który wyszedł nakładem wydawnictwa Convivo i stanowi próbę podsumowania dotychczasowej drogi Poety z oknem na literackie JUTRO.

Rozmowa może dryfować w kierunkach, które Konrad Wojtyła realizuje w radiu i w przestrzeni krytycznej. Zastanowimy się nad koncepcją teatru wyobraźni w obecnych warunkach i pochylimy się nad relacjami Wojtyła-Instytut Mikołowski. W ramach spotkania pojawią się również eksperymentalne i awangardowe wątki.

W dialogu ze spotkaniem, słuchacze i czytelnicy, będą mogli posłuchać słuchowiska MOŻE BOŻE wg tekstów Wojtyły w interpretacji Adama Ferencego, Sylwestra Woronieckiego i Beaty Zygarlickiej. Utwór ukaże się w dwóch częściach w ramach GŁOSÓW NA DOBRANOC.

Spotkanie z Konradem Wojtyłą odbędzie się w formule ONLINE i będzie dostępne na FB Lubuskiego Laboratorium Książki. Spotkanie poprowadzi dr Janusz Łastowiecki. (oprac. na podstawie https://www.facebook.com/lubuskielaboratoriumksiazki/