Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Lubuski Bibliotekarz Roku – Anna Giniewska - Bibliotekarz Lubuski

Lubuski Bibliotekarz Roku – Anna Giniewska

Anna GiniewskaAnna Giniewska, nauczyciel bibliotekarz w gorzowskiej Bibliotece Pedagogicznej WOM, została Lubuskim Bibliotekarzem Roku!


Anna Giniewska jest animatorką czytelnictwa i biblioterapeutą. Prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz bibliotekarzy, aktywnie animuje czytelnictwo poprzez akcje i programy biblioteczne. Niektóre z szeroko zakrojonych działań A. Giniewskiej wykraczają poza granice Polski. Należy do nich międzynarodowa akcja czytelnicza pt. Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Jest autorką programu czytelniczego pt. Czytanie na drugie śniadanie, skierowanego do żłobków, przedszkoli i klas 0. Jako Członek Rady Literackiej Fundacji ABCXXI "Cała Polska czyta dzieciom", poleca książki rekomendowane do zamieszczenia w Przewodniku po Dobrych Książkach. Ponadto od lat realizuje ze szkołami całoroczne warsztaty zachęcające do czytania pt. CzytAnia w szkole. W 2019 r. została wyróżniona przez Fundację ABCXXI CPCD w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom" w r. szk. 2018/2019. Anna Giniewska jest również lubuskim liderem kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" i koordynatorem lubuskich Klubów Czytających Rodzin. Przez 5 lat prowadziła KCR Przystanek Czytankowo. Odznaczona Medalem Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego za działania na rzecz biblioterapii. Więcej o osiągnieciach Anny Giniewskiej można przeczytać na stronie SBP- Bibliotekarz Roku. 15 kwietnia 2020 r. rozpoczyna się II etap Ogólnopolskiego Konkursu SBP Bibliotekarz Roku 2019. Do końca kwietnia wszystkie kapituły okręgowe SBP sporządzają swoje rankingi 15. finalistów. Na ich podstawie, poprzez zliczenie głosów, Komisja Odznaczeń i Wyróżnień przy ZG SBP ustali finałowy ranking Konkursu i ogłosi zwycięzcę Ogólnopolskiego Konkursu Bibliotekarz Roku 2019.

Źródło: SBP

Fot. Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wielkopolskim

Magdalena Janas Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wlkp.