Przedłużony termin składania wniosków do 13. edycji plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku - Bibliotekarz Lubuski

Muzeum Historii PolskiMuzeum Historii Polski, organizator 13. edycji plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku, informuje, że został przedłużony termin I etapu, tj. składania zgłoszeń.

Powołano trakże Jury konkursu. Zgłoszenia będą oceniane przez jury w składzie: Wojciech Duch (redaktor naczelny portalu historia.org.pl), Piotr Legutko (dyrektor TVP Historia), Małgorzata Małaszko-Stasiewicz (dyrektor Programu II Polskiego Radia), dr Marek Mutor (dyrektor Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu), Gabriela Sierocińska-Dec (kierownik działu edukacyjnego Muzeum Historii Polski), Marta Soluch (członek Zarządu Fundacji Orlen). Przewodniczącym kapituły jest prof. Andrzej Szczerski (dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie).

Plebiscyt ma na celu uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych minionego roku. Zgłoszenia przyjmowane są do 15 kwietnia 2020 r.

Trwa pierwszy etap, w którym osoby prywatne, instytucje, organizacje, ośrodki kultury zgłaszają projekty w trzech kategoriach: WYDARZENIE – tj. festiwal, impreza plenerowa, konferencje i sympozja, komplet wydarzeń (książka, wystawa, strona www, tablice), rekonstrukcje historyczne, wykopaliska archeologiczne, spektakle, akcje społeczne etc., WYSTAWA – tj. nowa wystawa stała lub czasowa, e-wystawa, otwarcie muzeum etc. oraz EDUKACJA I MULTIMEDIA – tj. projekty edukacyjne (takie, jak warsztaty, lekcje, gry edukacyjne), publikacje, komiks, e-wydarzenia/multimedia (film, audiobook), strona www, aplikacje mobilne i inne.

link do strony Muzeum: http://muzhp.pl/pl/c/2172/przedluzenie-terminu-zgloszen-do-plebiscytu-whr

oraz nowy Regulamin: http://whr.muzhp.pl/#regulations

Elżbieta Lichocka