Poetyckie Walentynki - Bibliotekarz Lubuski

Poetyckie Walentynki

IMG 0356Obchodzone 14 lutego Walentynki czyli Święto Zakochanych to dzień wyjątkowy.

Niecodzienne też było spotkanie dla uczniów klas I i III zatytułowane „Poetyckie Walentynki”, które odbyło się w tym dniu w Filii Bibliotecznej w Lesznie Górnym, przygotowane wspólnie z paniami wychowawczyniami: Aliną Górską i Krystyną Azarko. W pierwszej części uczniowie przedstawili swoją twórczość recytując wiersze ze swoich tomików poetyckich. W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty poetyckie. Każdy z uczestników spotkania miał za zadanie napisać wiersz. Z przyjemnością zaprezentowali swoją twórczość. Chętnych do tej zabawy słowem nie brakowało. W bibliotece Święto Zakochanych obchodzono nieco mniej konwencjonalnie - zamieniono komercyjne serduszko na tomik poezji miłosnej, a walentynkową laurkę na serduszko z piernika.

Andżelika Przysiężna