Naukowy zawrót głowy w słubickiej bibliotece - Bibliotekarz Lubuski

Naukowy zawrót głowy w słubickiej bibliotece

IMG 5243Podczas tegorocznych ferii oddział dla dzieci słubickiej biblioteki zamienił się w „Akademię Małego Naukowca”.

W pierwszym tygodniu odbyło się spotykanie w „pracowni chemicznej”. Podczas zajęć eksperymentalnych, prowadzonych przez Panią Natalię Naruszewicz, chemika z wykształcenia i zamiłowania, przyrządzano niesamowite rzeczy, m.in. dymiące smocze koktajle, mikstury na niepękające bańki mydlane, stworzono potwora pożerającego wodę i co najciekawsze, upragniony śnieg! Wyprodukowano także bańki w bańce oraz ciężki dym z suchego lodu. Kontynuując tematykę naukową, w drugim tygodniu ferii, oprócz zabawy, zdobywano również wiedzę na temat wynalazków oraz wynalazców. Poznano historię polskiego konstruktora i wynalazcy Jana Szczepanika oraz lotnika Stanisława Hausnera. W poszukiwaniu wiedzy pomógł dzieciom bogaty zbiór książek popularnonaukowych oraz pięknie ilustrowany teatr obrazkowy kamishibai. W ramach zajęć plastycznych skonstruowano galaktycznego robaka, kosmiczne lustro, rakietę, łazik kosmiczny, telefon i... niekończącą się pizzę, marzenie niejednej osoby. Wykorzystując stare gazety stworzono latawiec, teleskop, wyrzutnię rakiet i bukiet kwiatów. ""Akademia Małego Naukowca" dobiegła końca, ale liczymy na to, że rozbudzona w dzieciach kreatywność i ciekawość Świata, nie minie wraz z końcem ferii. Mamy nadzieję, że wśród dzieci znajdzie się w przyszłości niejeden naukowiec i wynalazca! Byliście niesamowici! Do zobaczenia w bibliotece!

Zespół BPMiG w Słubicach