Rękodzieło wśród książek - Bibliotekarz Lubuski

Rękodzieło wśród książek

DSC05205Ponad 70 prac plastycznych można podziwiać w Galerii „Między Półkami” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Witnicy. Ich autorami są podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy.

Znajdziemy wśród nich tworzone różnymi technikami obrazy, włóczkowe lalki, papierowe kompozycje, prace stolarskie i metaloplastyczne. ŚDS przeznaczony jest dla osób z zaburzeniami psychicznymi i upośledzonymi umysłowo. Podopieczni uczą się samodzielności w życiu codziennym, wypełniania czasu wolnego oraz nabywają kompetencje społeczne. Umiejętności praktyczne zdobywają w czasie prac kuchennych i porządkowych. Część zajęć stanowi arteterapia, czyli terapia przez sztukę. Realizowana jest w pracowniach: krawieckiej, plastycznej, hafciarskiej, stolarskiej, metaloplastycznej i na próbach muzycznych. Zajęcia arteterapeutyczne prowadzą Wioletta Kucharska, Ewelina Jakubowska, Agata Nitecka, Katarzyna Dudziak, Joanna Czapaluk-Lis i Artur Marzec.

Władysław Wróblewski