Nagroda za czytanie dzieciom - Bibliotekarz Lubuski

Nagroda za czytanie dzieciom

78830953 1653637838112610 1169556694628302848 nAnna Giniewska, nauczyciel bibliotekarz z gorzowskiej Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego, otrzymała wyróżnienie w Konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2018/2019.

Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się 7 grudnia 2019 w Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w Warszawie. W tym roku Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” przyznała 12 wyróżnień oraz sześć nagród dla koordynatorów i liderów akcji. Anna Giniewska była jedyną wyróżnioną Lubuszanką. Jury doceniało jej akcje: „Przerwa na czytanie”, w której wzięło udział blisko 130 placówek , „ Czytanie na drugie śniadanie” zorganizowane dla 12 przedszkoli z Gorzowa i powiatu gorzowskiego oraz zaangażowanie w inspirowaniu nauczycieli do różnych, czytelniczych działań. A. Giniewska już po raz piąty była laureatką konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”. W poprzednich latach otrzymała dwie nagrody i dwa wyróżnienia. Tegorocznej uroczystości towarzyszył panel literacki „Wartości w literaturze” prowadzony przez ambasadorów kampanii: prof. Grzegorza Leszczyńskiego i Dorotę Koman.

Hanna Ciepiela
fot. Dariusz Kawka