Zupa kremowa z dyni z jabłkiem i grzankami… - Bibliotekarz Lubuski

Zupa kremowa z dyni z jabłkiem i grzankami…

IMG 2731W listopadowe popołudnie, w słubickiej bibliotece spotkały się uczestniczki „Kulinarnych Czwartków”.

Tym razem „królową gotowania” była piękna i soczysta dynia z dodatkiem jabłek i grzanek. W oczekiwaniu na dyniową zupę, przy aromatycznej kawie i herbatce, Klubowiczki rozmawiały o własnych doświadczeniach kulinarnych z dynią w roli głównej. Ponadto, przeglądały biblioteczne książki kucharskie oraz poradniki, z których wyczytały między innymi, że dynia to warzywo bogate w witaminy, w szczególności witaminę A i beta – karoten, zawierająca cenne dla organizmu minerały. A na dodatek ma bardzo mało kalorii! Dynia, to warzywo, które świetnie smakuje w potrawach zarówno słodkich, pikantnych i wytrawnych!

Małgorzata Dobosz,BPMiG Słubice