Prawa dziecka – zajęcia edukacyjne - Bibliotekarz Lubuski

Prawa dziecka – zajęcia edukacyjne

IMG 001920 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego roku obchodzimy 30.rocznicę przyjęcia Konwencji o Prawach Dziecka przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.

Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Długiem zorganizowała zajęcia edukacyjne, podczas których dowiedzieliśmy się czym jest Konwencja Praw Dziecka, jakie prawa nam przysługują, do kogo możemy się zwrócić, gdy są łamane. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną oraz film edukacyjny o prawach dzieci i zastanawialiśmy się podczas zajęć praktycznych, jak przeciwdziałać przemocy w szkole. Wysłuchaliśmy wiersza Marcina Brykczyńskiego o prawach dzieci a na zakończenie stworzyliśmy wspólnie własne DRZEWO ZASAD i plakat tematycznie związany ze świętem. W efekcie bardzo owocnej i ścisłej współpracy między uczestnikami zajęć plastycznych i edukacyjnych realizowanych w Bibliotece oraz młodzieży ze szkolnej świetlicy środowiskowej powstała wspaniała wystawa poświęcona Międzynarodowym Dniom Praw Dziecka, którą można podziwiać w holu szkoły.
W zajęciach wzięło udział 27 uczestników.

Opracowała: Renata Migas