Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Nowe Forum Kamishibai - Bibliotekarz Lubuski

Nowe Forum Kamishibai

kamishi dziewczyny mniejszeW sobotę 26 października delegacja z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida wzięła udział w Nowym Forum Kamishibai - nauka, zabawa, bliskość. Wydarzenie odbyło się w Sulęcińskim Ośrodku Kultury oraz w Filii Biblioteki Pedagogicznej w Sulęcinie. Organizatorami były Maja Wilczewska, Kalina Patek, Sulęciński Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Pedagogiczna w Gorzowie Wielkopolskim.

Forum było skierowane do nauczycieli, animatorów kultury, edukatorów, muzealników, bibliotekarzy oraz wszystkich ludzi ceniących efektywne i kreatywne metody pracy oraz spędzania wolnego czasu. Teatr ilustracji Kamishibai był prezentowany jako wielowymiarowe narzędzie pozwalające na realizację różnych celów edukacyjnych. Panie ze stowarzyszenia „Zielona Grupa” pokazały, jak ilustracje ukryte w małej drewnianej skrzynce wykorzystały do spotkań międzypokoleniowych z mikrohistoriami. Dowiedzieliśmy się również, czym jest platforma EPALE i jak może pomóc w codziennej pracy. W trakcie warsztatów pierwsza grupa tworzyła bajki w formacie Kamishibai, a druga poznawała metody pracy z dziedzictwem kulturowym wśród dzieci i młodzieży. Wydarzenie okazało się źródłem ciekawych metod wykorzystania teatru Kamishibai.Umożliwiło także wymianę doświadczeń.

 

Kornelia Waloch