Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Pasowanie na czytelnika w Długiem - Bibliotekarz Lubuski

Pasowanie na czytelnika w Długiem

pasowanie3W dniu 25.10.2019 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szprotawie - filia w Długiem odbyła się uroczystość Pasowania na Czytelnika. W szeregi czytelników wstąpili uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Długiem. Pięknie ubranych w granatowe birety i stroje galowe pierwszaków powitała Renata Migas z Biblioteki.

W uroczystości wzięli udział goście: Naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych – Pani Dorota Grzeszczak, Dyrektor Szkoły w Długiem – Pani Halina Kanyi -Maina, Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Joanna Wojtowicz oraz rodzice. Wspólnie wysłuchaliśmy wierszowanych Rad Książek w wykonaniu Stelli z klasy drugiej. Po krótkim programie artystycznym dzieci z przejęciem powtarzały słowa przysięgi . Po tym nastąpił obrzęd przypieczętowania faktu wstąpienia w szeregi czytelników – każdy młody czytelnik otrzymał stempel Pasowania na Czytelnika na przegubie dłoni. Na zakończenie były wyprawki czytelnicze, pamiątkowe dyplomy i atrybut każdego szanującego się czytelnika – zakładka książkowa oraz słodycze, ufundowane przez niezawodną Radę Rodziców. To był wspaniały dzień dla naszych pierwszaków.


Renata Migas