Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Spotkanie z Agnieszką Ginko - Bibliotekarz Lubuski

Spotkanie z Agnieszką Ginko

Ginko tablica mniejsze16 października 2019 r. Filię biblioteczną w Długiem odwiedził niezwykły gość - Pani Agnieszka Ginko – poetka i pisarka, autorka pięknie ilustrowanych, mądrych bajek dla dzieci, laureatka wielu konkursów. Jej książki: „Tutlandia”, „Ciotka Klotka i inne historie” oraz „Podróż Srebrnego” zdobywały nagrody i wyróżnienia.

„Tutlandia” była nominowana do nagrody Książka Roku 2013, a „Podróż Srebrnego” w 2014 roku znalazła się w finale Konkursu Makuszyńskiego. Pani Agnieszka opowiadała nam o sobie i o tym, że pisanie książek i niespodzianki lubiła od dziecka. Autorka przeczytała nam opowiadanie „Zebra Cudak i radość” z nowej książki „Bajki z dżungli i oceanu” a potem cierpliwie odpowiadała na nasze pytania. Na zakończenie spotkania był czas na autografy i możliwość zakupienia książki z dedykacją pisarki. W podziękowaniu za przybycie uczniowie klas I-V podarowali gościowi piękne laurki i listy zdobione własnymi, autorskimi ilustracjami, które zostały napisane podczas Tygodnia Pisania Listów. W spotkaniu uczestniczyły 72 osoby.


 Renata Migas