Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską! - Bibliotekarz Lubuski

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską!

Piątkowska RJPGW środę 10 października 2019 r. w Oddziale dla Dzieci słubickiej biblioteki mieliśmy zaszczyt gościć Panią Renatę Piątkowską, popularną autorkę książek dla dzieci. Dla licznie zebranych młodych czytelników, było to szczególne spotkanie autorskie, gdyż wraz z pisarką przyjechała również znana lektorka - Malwina Kożurno.

Renata Piątkowska jest autorką ponad czterdziestu książek dla dzieci młodszych i starszych. Otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego oraz Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz za całokształt twórczości. Jej utwory znalazły się na Złotej Liście Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Pani Renata została uhonorowana Orderem Uśmiechu oraz Odznaką Honorową za Zasługi w Ochronie Praw Dziecka i jak podkreśla, te właśnie wyróżnienia są dla Niej najważniejsze. Tematem przewodnim spotkania były zwierzęta, które są wszechobecne na kartach książek Renaty Piątkowskiej. Koty, psy, konie - to ich historie trafiają do dziecięcych serc, bo chyba każdy młody człowiek marzy o tym, by posiadać jakieś zwierzątko. Wszystkie opowiadania uwrażliwiają na los zwierząt i wskazują jak różne mogą być konsekwencje naszych wyborów. Barwne opowieści Autorki uświadomiły młodym czytelnikom jak bardzo ważne jest czytanie książek, które przyczynia się do rozwoju wyobraźni i osobowości oraz wzbogaca słownictwo. Opowieści Autorki przeplatane były czytaniem fragmentów opowiadania „Daleko jeszcze” oraz „Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie” przez lektorkę Malwinę Kożurno. Ekspresyjna i bardzo barwna interpretacja czytanych książek, wprawiła dzieci we wspaniały humor. Po spotkaniu pisarka otoczona dziećmi z satysfakcją i wielką cierpliwością wpisywała dedykacje do przyniesionych lub zakupionych przez dzieci książek. Mamy nadzieję, że to wspaniałe spotkanie pozostanie w pamięci naszych młodych czytelników na bardzo długo. Spotkanie z Renatą Piątkowską w słubickiej bibliotece odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki we współpracy z Instytutem Książki oraz Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gorzowie Wielkopolskim. Uczestnikami spotkania byli uczniowie i pedagodzy ze słubickiej Szkoły Podstawowej nr 1, nr 2 i nr 3, Szkoły podstawowej w Kunowicach, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słubicach.
Dziękujemy!

Zespół BPMiG w Słubicach