Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /libraries/cms/application/cms.php on line 470
Noc Bibliotek w GBP Długie - Bibliotekarz Lubuski

Noc Bibliotek w GBP Długie

noc bTegoroczna V ogólnopolska akcja Noc Bibliotek przebiegała pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Renata Migas z Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Długiem we współpracy z Małgorzatą Stępińską ze Szkoły Podstawowej w Długiem, przygotowała dla uczestników moc atrakcji.

Wieczór rozpoczęliśmy od lektury książki Pawła Beręsewicza pt. „Pstryk”, w której autor poruszył trudny temat lęku społecznego wśród młodzieży a także ich silnej potrzebie akceptacji w grupie rówieśniczej. Rozmawialiśmy o mechanizmie „kozła ofiarnego” i o tym, że warto zastanowić się, czy można zamieszczać wszystko w internecie. Po gorącej dyskusji był czas na „pół godzinki dla słoninki”. Wspólnie robiliśmy pyszne kanapki, które prędko znikały. Były smakowite rogaliki z marmoladą, które upiekła na tę okazję jedna z mam. Po kolacji podczas warsztatów teatralnych 4-osobowe zespoły, złożone z uczestników z różnych klas, losowały hasła związane tematycznie z hasłem przewodnim Nocy Bibliotek, po czym wymyślały do nich historię i nagrywały… audiobooka przy użyciu telefonów komórkowych. Po warsztatach przyszła kolej na zajęcia plastyczne i tworzenie plakatów, które stanowiły ilustrację do naszych haseł. (Wystawę plakatów można podziwiać w holu Szkoły). Podczas Nocy Bibliotek nie mogło zabraknąć zabaw integracyjnych. Młodzież mając do dyspozycji wyłącznie stare gazety, miała za zadanie wykonać z nich rekwizyt, strój i in. oraz odegrać scenkę z jego wykorzystaniem. To był dopiero ubaw po pachy. Na zakończenie była gra towarzyska „Mafia”, polegająca na tropieniu i „eliminowaniu” członków mafii. Elastyczne zasady tej zabawy pozwalają na wprowadzenie praktycznie nieograniczonej liczby graczy. Gra rozwija umiejętność obserwacji i analizy zachowań, wyciągania wniosków, przekonywania, ale też kontroli mowy ciała i innych sygnałów niewerbalnych, a przy tym dostarcza mnóstwo radości i nigdy nie jest nudna. To był naprawdę wspaniały i niezapomniany wieczór! W przedsięwzięciu wzięło udział 21 uczestników.

                                                                                                                                                                                                          Opracowała: Renata Migas