PIRACKIE WARIACJE NA WAKACJE - Bibliotekarz Lubuski

PIRACKIE WARIACJE NA WAKACJE

wyspa skarbow mniejszeRozpoczęły się wakacyjne zajęcia dla dzieci w Filii w Złotniku ph. Pirackie wariacje na wakacje. Nasza przygoda rozpoczęła się od wybudowania okazałego pirackiego statku. Postaraliśmy się też o pirackie atrybuty - czapki, haki oraz flagę, która została uroczyście wzniesiona przez zespół początkujących piratów. Pływająca jednostka otrzymała imię "Tytapyton".

Uczestnicy zajęć podzielili się na dwie pirackie załogi i utworzyli dla siebie mapy prowadzące do ukrytych skarbów. Chociaż zadanie było bardzo trudne, obie drużyny odnalazły łupy. Żądni przygód uczestnicy, inspirowali się książką "Nela i skarby Karaibów". Dowiedzieli się miedzy innymi, czy Czarnobrody istniał naprawdę i czy piraci różnią się od korsarzy. Tak oto minęły trzy dni fascynujących pirackich wakacji w Bibliotece. Co się jeszcze wydarzy? Sprawdźcie sami! Ahoj, przygodo!