Noc Świętojańska i powitanie lata - Bibliotekarz Lubuski

Noc Świętojańska i powitanie lata

noc świetojanska słubice23 czerwca 2019 r. w klimatycznym ogrodzie przy Bibliotece miejskiej w Słubicach, mieszkańcy Słubic i Frankfurtu wzięli udział w transgranicznej Nocy Świętojańskiej.

Podczas wspólnej biesiady nie zabrakło tradycyjnego plecenia wianków, śpiewu i tańca przy pięknej muzyce. Wszystkim uczestnikom spotkania została przypomniana legenda o mitycznym kwiecie paproci oraz polskie obrzędy związane z Nocą Kupały. Na zakończenie wspólnego świętowania, z nadzieją na szczęście, pomyślność i miłość, w nurt rzeki rzucone zostały barwne, pachnące wianki. Transgraniczna Noc Świętojańska odbyła się w ramach projektu „Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Słubice &Frankfurt nad Odrą”.

Zespół BPMiG w Słubicach