Klubik Maluszka w Bibliotece Publicznej we Wschowie - Bibliotekarz Lubuski

Klubik Maluszka w Bibliotece Publicznej we Wschowie

klubik edycja piata wschowaPiąta edycja bibliotecznego Klubiku Maluszka za nami! Od marca do czerwca w cotygodniowych spotkaniach uczestniczyło dwadzieścia troje dzieci wraz z opiekunami. Maluchy w wieku od 2 do 5 lat, podzielone na dwie grupy – Tygrysków i Puchatków, z radością przychodziły na zajęcia, podczas których czekało na nie mnóstwo atrakcji.

Były różne gry i zabawy, ćwiczenia gimnastyczne, relaksacyjne masażyki oraz proste prace plastyczne. Przy okazji dzieci poznawały nazwy kolorów, zwierzątek, części ciała, owoców i warzyw czy kształtów. Przedstawione zostały im również zasady bezpieczeństwa w domu, na placu zabaw, na ulicy i w kontakcie z nieznajomymi. Na jedno ze spotkań zaprosiliśmy także panią policjantkę, która opowiedziała o swojej pracy, a dzieci miały możliwość zobaczyć policyjny radiowóz. Radości było co nie miara! Również ostatnie zajęcia były wyjątkowe. Nasz biblioteczny dziedziniec przemienił się w plac zabaw dla najmłodszych. Maluchy szalały na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach oraz bawiły się w kolorowych piłeczkach. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniom w Klubiku Maluszka dzieciom łatwiej będzie nawiązywać nowe relacje i kontakty z rówieśnikami, a pierwsze dni w przedszkolu będą przebiegały bez większych trudności.

Dominika Jankowiak