Tydzień Czytania w Siecieborzycach - Bibliotekarz Lubuski

Tydzień Czytania w Siecieborzycach

czytanie siecieborzyceOgólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to święto w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W akcję włączyła się Biblioteka Publiczna i Szkolna w Siecieborzycach. „(…) Zacznijmy od korzyści z głośnego czytania dla zdrowia emocjonalnego dziecka. (…) Dziecko, któremu codziennie czytamy, czuje się ważne i kochane. Buduje to jego mocne poczucie własnej wartości – wewnętrzną siłę"

-  to słowa z książki Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej pt. "Wychowanie przez czytanie”. Wspólnie z wychowawczyniami klas I i II oraz Oddziału Przedszkolnego zaprosiłyśmy dzieci do wysłuchania wierszy polskich poetów Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Agnieszki Frączek. Głośnemu czytaniu towarzyszyły pogadanki, zagadki dotyczące bohaterów literackich oraz zabawy inspirowane wierszami. Bawiliśmy się świetnie.

Dorota Klimejko