Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom - Bibliotekarz Lubuski

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

OTCD lesznoTo największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Hasło towarzyszące w tym roku to „Sportowcy czytają dzieciom”. Slogan Tygodnia nawiązuje też do tegorocznych uroczystych obchodów 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Celem akcji jest popularyzowanie codziennego czytania dzieciom jako skutecznej, taniej i przyjemnej metody wspomagającej wszechstronny rozwój dziecka. Z tej okazji filia biblioteczna w Lesznie Górnym wraz z paniami z oddziałów przedszkolnych i paniami z klas I-III, przygotowała takie działanie na świeżym powietrzu. Dzieciom czytały nauczycielki, dyrekcja szkoły, sekretartka.

Andżelika Przysiężna