Spotkanie słubickiego DKK - Bibliotekarz Lubuski

Spotkanie słubickiego DKK

króliki pana boga dkk kwiecienZakończenie II wojny światowej dla tysięcy więźniów obozów oraz przymusowych robotników oznaczało upragnioną wolność. Ale czy kres wojny równoznacznie wyznaczał kres ich koszmaru? Odpowiedź na pytanie znajdziemy w książce Grzegorza Kozery „Króliki Pana Boga”, o której dyskutowały klubowiczki słubickiego Dyskusyjnego Klubu Książki 24 kwietnia 2019 r. w Bibliotece w Słubicach.

Autor na podstawie trojga bohaterów przedstawia wojenne losy tysięcy ludzi. Poznajemy dziewiętnastoletniego Adama, byłego robotnika przymusowego, który rozpoczyna długą drogę powrotną do domu. Wśród napotkanych stosów ciał w pasiakach odnajduje małego chłopca, w którym tli się jeszcze iskierka życia. Adam nie potrafi przejść obojętnie obok przeraźliwie wychudzonego Honza, którego jedynym marzeniem jest powrót do mamy. Z Honzem na plecach wyrusza w dalszą drogę. Wkrótce dołącza do nich młoda kobieta. Cała trójka bohaterów, zanim skończyła się wojna, doświadczylła traumatycznych przeżyć. Teraz w drodze do domu niby wolni, a jednak wciąż napotykają przemoc, wciąż odczuwają strach i niepewność jutra. Jak zakończy się ich długa podróż? Czy Honzo dotrze do swojej mamy? Zapraszamy do lektury! Jest to powieść przepełniona ogromną dawką emocji. Jednak pomimo przerażającej treści, czyta się lekko. To zasługa bardzo dobrego warsztatu literackiego autora. Gorąco polecamy! Zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 29 maja 2019 r. o godz. 15.00 w oddziale dla dorosłych. Tematem spotkania będzie książka Magdaleny Witkiewicz "Pracownia dobrych myśli". Serdecznie zapraszamy! Spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki są o charakterze otwartym – dla wszystkich chętnych, którzy lubią czytać i rozmawiać o książkach. Czytelnicy zainteresowani taką formą spędzania wolnego czasu mogą w każdej chwili dołączyć do klubu. Każdy, kto chciałby wziąć udział w dyskusji lub być jej tylko biernym odbiorcą, może przyjść na spotkanie bez konieczności przeczytania książki.

Małgorzata Dobosz
Moderator DKK