Magia w deszczeńskiej Bibliotece - Bibliotekarz Lubuski

Magia w deszczeńskiej Bibliotece

magia deszczno mniejszeKażdy wie, że biblioteka to miejsce magiczne. Za sprawą książek można przenieść się do dowolnej krainy, czy miejsca. Ale sama biblioteka również może być miejscem magicznym. Przekonali się o tym uczestnicy zajęć bibliotecznych zorganizowanych w okresie ferii w Gminnej Bibliotece Publicznej w Deszcznie.

Ponad dwadzieścioro dzieci odkrywało różne oblicza magii. Każdy dzień to inna przygoda. Młodzi czytelnicy mieli możliwość odkrycia, na czym polega magia telewizji. W tym celu wybraliśmy się na wycieczkę do oddziału TVP Gorzów. Każdy z zaciekawieniem sprawdzał na co dzień niedostępne miejsca. Oczywiście, mówiąc o magii, nie może zabraknąć czarów. I tu dzieci z zachwytem przyjęły pokaz młodego iluzjonisty, Dawida Tyszera, który zachwycił zarówno młodych, jak i starszych. Również uczestnicy zajęć chętnie zamienili się w magików. Sami przygotowali magiczny płyn, który stał się niewidoczny. Za jego pomocą stworzyli niewidoczne pismo i obrazki. Dopiero pod wpływem ciepła ukazała się treść. Dużo emocji wywołał  dzień poświęcony fotografii, ale nie takiej zwykłej. Wspólnie zamieniliśmy Bibliotekę w ciemnię fotograficzną i zaczęliśmy czarować. Za pomocą latarek, świetlików i aparatu fotograficznego malowaliśmy światłem. To dopiero była magia! A efekty pracy można było podziwiać na fotografiach. Bez wątpienia magia jest w bibliotece i książkach, a czas wspólnie spędzony pozwolił nam ją odkryć w różnych wymiarach i na różne sposoby. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. I czekamy na następne ferie i przygody biblioteczne.

tekst: Katarzyna Misian-Szczypiór
zdjęcia: Monika Bechta, Katarzyna Misian-Szczypiór