Zbigniew Herbert. Wybór poezji - Bibliotekarz Lubuski

Zbigniew Herbert. Wybór poezji

herbert opr mikołajczak INFO mniejszeWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida zaprasza na pierwszy w nowym roku Czwartek Lubuski. 10 stycznia 2019 o godz. 18.00 w Klubie Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza odbędzie się prezentacja książki Zbigniew Herbert. Wybór poezji ze wstępem i w opracowaniu prof. dr hab. Małgorzaty Mikołajczak, literaturoznawczyni, kierownika Zakładu Teorii Literatury i Krytyki Literackiej oraz Pracowni Badań nad Literaturą Regionalną w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Publikacja ukazała się w cenionej serii Biblioteka Narodowa wydawanej przez Ossolineum. Tom ten trafił do księgarń 29 października 2018 r. w 94. rocznicę urodzin poety. Spotkanie z udziałem badaczki literatury wzbogaci poezja Herberta w interpretacji Andrzeja Nowaka. Po spotkaniu możliwość nabycia książki.