Ciekawa lekcja regionalnej historii - Bibliotekarz Lubuski

Ciekawa lekcja regionalnej historii

Słubice DKK wrzesienPierwsze powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 26 września 2018 r. związane było z naszą regionalną historią. Tym razem w scenerii Działu Regionalnego słubickiej Biblioteki został przedstawiony fragment lokalnej historii, dotyczący Hitlerowskiego Karnego Obozu Pracy „Wychowawczej", który istniał w latach 1940-1945 tuż za Słubicami, w miejscowości Świecko.

Rozmawialiśmy o publikacjach książkowych poświęconych historii tego miejsca. Multimedialna prezentacja przygotowana na podstawie dokumentów znajdujących się w zbiorach Działu Regionalnego BPMiG niezmiernie realistycznie przybliżyła cierpienia więzionych tam ludzi różnej narodowości. Warto znać oraz pamiętać historię naszego miejsca zamieszkania, naszego regionu. To była wyjątkowo ciekawa lekcja historii!

Małgorzata Dobosz