BIBLIOTEKA i PRZEDSZKOLE w wojewódzkim projekcie czytelniczym - Bibliotekarz Lubuski

BIBLIOTEKA i PRZEDSZKOLE w wojewódzkim projekcie czytelniczym

bajki trzebielOd 10 do 25 września Biblioteka w Trzebielu, we współpracy z Publicznym Przedszkolem Samorządowym w Trzebielu, realizowała ciekawe działania w ramach Wojewódzkiego Projektu Czytelniczego "Bajki z dżungli i oceanu". Opowiadania z książki pod tym samym tytułem, autorstwa pani Agnieszki Ginko, zostały odczytane dzieciom  przez wychowawczynie grup sześciolatków oraz przez bibliotekarkę, Martę Perską, która przebierała się za postacie z danych opowiadań.

Dzieci za każdym razem żywo rozmawiały o sytuacjach przedstawionych w bajkach, odnosiły się do sytuacji, które spotykają je na co dzień. Następnie były wykonywane do danych bajek/sytuacji prace plastyczne. 25 września 2018 r. dzieci z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Trzebielu przybyły do siedziby Ośrodka Kultury i Biblioteki w Trzebielu na podsumowanie projektu. Czekały tu na nie różne atrakcje, m.in. zabawa w naśladowanie zwierząt, kalambury o pomaganiu, zabawa w kotka i myszkę, wizualizacja pięknej krainy, malowanie przyjaciela i wykonanie wspólnego plakatu z rybkami. Okazało się, że dzieci świetnie pamiętały wszystkie opowiadania o zwierzątkach, potrafiły je odtworzyć i przyznały, że historie stworzone przez Agnieszkę Ginko bardzo im się podobały.

Marta Perska