Zajęcia wakacyjne 2018 – SPORTOWO I NAUKOWO - Bibliotekarz Lubuski

Zajęcia wakacyjne 2018 – SPORTOWO I NAUKOWO

Jak co roku Filia biblioteczna w Siecieborzycach i świetlica środowiskowa TPD SP w Wiechlicach Filia Siecieborzyce przygotowała ciekawą ofertę wakacyjną dla swoich najmłodszych czytelników. Były to zajęcia zorganizowane w dniach 25 - 29 czerwca 2018 r.

Uczestnicy wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, plastycznych, sportowo–rekreacyjnych. Nie zabrakło także innych atrakcji w postaci wycieczek do Izby Historii w Szprotawie, Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie dzieci uczestniczyły w zajęciach literacko- muzycznych oraz kina. W ramach zajęć odbyły się również zajęcia z kodowania. Zapoznały się z  małym, interaktywnym robotem, sterowanym za pomocą aplikacji mobilnej, który uczy kodowania i logicznego myślenia. Podczas trwania zajęć odwiedzili nas strażacy z OSP w Siecieborzycach, którzy uczyli, jak udzielić pierwszej pomocy i przypomnieli o bezpieczeństwie podczas wakacji. Natomiast  panie z POWIATOWEJ  STACJI SANITARNO - EPIDEMIOLOGICZNEJ w Żaganiu wyjaśniły dzieciom, jak dbać o zdrowie i prawidłowe odżywianie.  Taka forma wypoczynku zaspokoiła potrzeby i oczekiwania dzieci, pozwoliła na aktywne i pożyteczne spędzenie wolnego czasu.

Dorota Klimejko