Bezpieczne wakacje z Koziołkiem Matołkiem w Lesznie Górnym - Bibliotekarz Lubuski

Bezpieczne wakacje z Koziołkiem Matołkiem w Lesznie Górnym

W dniach od 25- 29 czerwca przy Szkole Filialnej w Lesznie Górnym, w ramach wypoczynku letniego, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zorganizowało półkolonię dla piętnaściorga uczniów szkoły. Zajęcia odbywały się codziennie od godz. 9.00- 14.00 pod hasłem: „Bezpieczne wakacje z Koziołkiem Matołkiem w Pacanowie”.

Uczestnicy kolonii, niczym bajkowy Koziołek, doświadczali wielu przygód podróżując np.: do Biblioteki Publicznej w Szprotawie. W kinie Cinema City w Zielonej Górze, obejrzeli film: „Wyszczekani”, a u p. Kasi Mendrek zdobywali doświadczenie wypiekając owsiane i kruche ciasteczka, które potem wspólnie skonsumowali. Poznali także od wewnątrz pusty ul i pszczelarską odymiarkę i kapelusz. Półkoloniści stworzyli także: Kodeks bezpiecznego pobytu na wakacjach. Motywem przewodnim wszystkich działań był Koziołek Matołek, na którego przykładzie uczestnicy półkolonii dowiedzieli się, że wszystkie doświadczenia życiowe są cenne i mogą się nam do czegoś przydać. Zawsze należy je doceniać. Zajęcia z półkolonistami prowadziły panie: Krystyna Matczak i Andżelika Przysiężna.