Literacko, naukowo i piknikowo – Noc bibliotek 2018 w Filii Bibliotecznej w Długiem - Bibliotekarz Lubuski

Filia Biblioteczna, biblioteka szkolna i TPD  w Długiem po raz kolejny włączyły się w obchody  ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Zaopatrzeni w materiały promocyjne, książki, wizytówki od organizatora przystąpiliśmy do działania.

Nasze popołudniowe spotkanie odbywało się pod hasłem: ,,Literacko, naukowo i piknikowo”. Rozpoczęliśmy od czytania wierszy związanych tematycznie ze 100- leciem odzyskania niepodległości przez Polskę. Następnie wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych w  wykonaniu uczennic z kl. V i VI.  Po emocjach literackich  dzieci uczestniczyły w warsztatach programowania robotów, prowadzonych przez Dorotę Klimejko. Był to czas niesamowitych wrażeń i  emocji. Kolejnym punktem naszej imprezy były warsztaty malarskie pn. „Długie to….". Dzieci rysowały swoje rodziny, otoczenie, zabytki. Na zakończenie było piknikowo czyli grill, napoje, wspólne zabawy. Był to mile i pożytecznie spędzony czas.

Jadwiga Matoga