Mistrz Pięknego Czytania 2018 - Bibliotekarz Lubuski

Mistrz Pięknego Czytania 2018

„Osada bartników położona była na uboczu. Ci, którzy sprzedawali miód w Poznaniu powiadali, że do tego grodu można dotrzeć pieszo w dwa dni..." Oto fragment tekstu, z którego uczyniono użytek na Konkurs Mistrza Pięknego Czytania. Wygłaszanie traktatów przez zaproszonych do udziału żaków z klas I – VI  ze Szkoły Podstawowej w Lesznie Górnym, miało miejsce w Bibliotece filialnej w Lesznie Górnym 26 kwietnia 2018 roku.

Panie Andżelika Przysiężna i Małgorzata Augustyniak, koordynatorki batalii w oddawaniu się lekturze, zgrabnie  połączyły konkurs z obchodami 100–lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Gremium w składzie: pani Krystyna Matczak - kierownik szkoły w Lesznie Górnym, pan Władysław Sobczak - sołtys wymienionego osiedla wiejskiego i pan Marcin Chmura - przewodniczący Rady Rodziców zwracali uwagę  przede wszystkim na przykładną dykcję. Intensywnie zasłuchani w dzieła między innymi Kazimierza Szymeczko, czy Pawła Wakuły, wyłonili zwycięzców. W kategorii klas I-III pierwsza była Antonina Chmura, na drugim miejscu Bartosz Jędrzejowski, następnie Natasza Cieślar. W klasach IV-VI idealną artykulacją wykazali się kolejno: Emila Janczak, Aleksandra Kudela i Dawid Kryczka. Wielkie powinszowania dla wszystkich bywalców zagłębiania się w historyczne przypadki.

Małgorzata Augustyniak, Andżelika Przysiężna